Aloes pomaga schudnąć?

/

Jeśli pijemy aloes na wzmocnienie czy problemy trawienne to okazuje się, że oprócz tego będzie można także schudnąć. Aloes przyspiesza spalanie, wspomaga oczyszczenie organizmu. Aloes wspomaga odchudzanie dzięki unikalnym i wszechstronnym właściwościom. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno sok jak i nalewka z aloesu to bardzo silne naturalne produkty i dlatego stałe ich przyjmowanie nie powinno mieć miejsca.

Odchudzanie: aloes wspomaga metabolizm

Aloes charakteryzuje się działaniem przyspieszającym przemianę materii i to na każdym poziomie. Począwszy od trawienie i wchłaniania w jelitach zakończywszy na wszelkich przemianach energetycznych w komórkach organizmu. Intensywniejsza przemiana materii będzie oczywiście sprawiać, że musimy do organizmu dostarczyć większą dawkę kalorii z innych możliwych źródeł.

Odchudzanie: aloes oczyszcza i…przeczyszcza

Sok czy nalewka działają również przeczyszczająco, często stosowane są w przypadku zaparć. To działanie aloesu sprawia, że będziemy w stanie lepiej się oczyścić. Zarówno w jelitach jak i też w intensywnie pracujących komórkach mniej będzie toksyn i niepotrzebnych złogów. Od tego również będziemy mogli stawać się lżejsi.

Co wspomaga odchudzanie

Poza tym, jeśli pokarm zbyt długo będzie w jelitach to mniej składników będziemy w stanie przyswajać. Nie można jednak zbyt intensywnie oczyszczać się z aloesem, ponieważ można doprowadzić do zaburzenia funkcji jelit i to może powodować przewlekłe zaparcia czy wzdęcia. Dalej również może się pojawić problem z wchłanianiem. To, że aloes bardzo silnie działa sprawia, że trzeba go stosować wyłącznie w formie kuracji.

Aloes: kuracja odchudzająca w dwa tygodnie

Wystarczy nam dwutygodniowa, maksymalnie miesięczna kuracja. Dobrze będzie ją przeprowadzić wiosną, która jest takim okresem sprzyjającym oczyszczaniu organizmu. Sok z aloesu czy nalewkę pijemy. Sok trzy razy dziennie po łyżeczce przed posiłkiem. Nalewkę najlepiej pić przed obfitym posiłkiem jeden kieliszek. W ten sposób nie doprowadzimy do zaburzeń a osiągniemy efekty.