Aloes pomaga schudnąć?

Jeśli pijemy aloes na wzmocnienie czy problemy trawienne to okazuje się, że oprócz tego będzie można także schudnąć. Aloes przyspiesza spalanie, wspomaga oczyszczenie organizmu. Aloes wspomaga odchudzanie dzięki unikalnym i wszechstronnym właściwościom. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno sok jak i nalewka z aloesu to bardzo silne naturalne produkty i dlatego stałe ich przyjmowanie nie powinno mieć miejsca.

Odchudzanie: aloes wspomaga metabolizm

Aloes charakteryzuje się działaniem przyspieszającym przemianę materii i to na każdym poziomie. Począwszy od trawienie i wchłaniania w jelitach zakończywszy na wszelkich przemianach energetycznych w komórkach organizmu. Intensywniejsza przemiana materii będzie oczywiście sprawiać, że musimy do organizmu dostarczyć większą dawkę kalorii z innych możliwych źródeł.

Odchudzanie: aloes oczyszcza i…przeczyszcza

Sok czy nalewka działają również przeczyszczająco, często stosowane są w przypadku zaparć. To działanie aloesu sprawia, że będziemy w stanie lepiej się oczyścić. Zarówno w jelitach jak i też w intensywnie pracujących komórkach mniej będzie toksyn i niepotrzebnych złogów. Od tego również będziemy mogli stawać się lżejsi.

Co wspomaga odchudzanie

Poza tym, jeśli pokarm zbyt długo będzie w jelitach to mniej składników będziemy w stanie przyswajać. Nie można jednak zbyt intensywnie oczyszczać się z aloesem, ponieważ można doprowadzić do zaburzenia funkcji jelit i to może powodować przewlekłe zaparcia czy wzdęcia. Dalej również może się pojawić problem z wchłanianiem. To, że aloes bardzo silnie działa sprawia, że trzeba go stosować wyłącznie w formie kuracji.

Aloes: kuracja odchudzająca w dwa tygodnie

Wystarczy nam dwutygodniowa, maksymalnie miesięczna kuracja. Dobrze będzie ją przeprowadzić wiosną, która jest takim okresem sprzyjającym oczyszczaniu organizmu. Sok z aloesu czy nalewkę pijemy. Sok trzy razy dziennie po łyżeczce przed posiłkiem. Nalewkę najlepiej pić przed obfitym posiłkiem jeden kieliszek. W ten sposób nie doprowadzimy do zaburzeń a osiągniemy efekty.