Kolagen do picia – czy to działa?

Kuracja kolagenowa

Tak jak potwierdzają nam badania zażywany doustnie kolagen w postaci płynnej będzie szybko wchłaniany poprzez przewód pokarmowy i szybko także będzie przyswajany przez organizm. Znaczący wzrost ilości kolagenu będzie następował w ciągu 6-12 godzin po spożyciu. Maksymalny poziom zauważalny jest w tkankach po 6 godzinach od spożycia a w skórze po 12. Natomiast w chrząstce stawowej będzie po 48 godzinach. Poziom zawartości kolagenu w chrząstce utrzymuje się przez 48 godzin a dalsze podawanie pozwala na uzupełnienie niedoborów wynikających z wieku czy chorób, które mogą powodować poważne problemy.

Regularne czy czasowe doustne zażywanie kolagenu będzie skutecznie usuwać zewnętrzne oznaki starzenia jak i też będzie wpływać na odmłodzenie komórek naszych organów. Kolagen będzie wpływał na leczenie wielu różnych schorzeń wieku dojrzałego między innymi problemów z bolącym kręgosłupem czy stawami. Może pomagać w regulowaniu problemów z okresu menopauzy. Im wcześniej uzupełni się jego niedobory tym mniejsze będą szkody wynikające z jego braków.

Kolagen – eliksir młodości

Na rynku znajduje się wiele suplementów z kolagenem. Większość z nich posiada w składzie jednak wiele konserwantów a ilości kolagenu będą śladowe. Czysty kolagen w postaci proszku polecany jest przez dermatologów, kosmetologów oraz farmaceutyków i będzie to szansa na zachowanie młodości.

Płynny kolagen

Kolagen - dawkowanie

Sypka oraz bezsmakowa forma produktu sprawia, że będzie można mówić o wszechstronnym zastosowaniu w codziennej diecie między innymi może być jako dodatek do wody, koktajli, jogurtów czy soków. Dawka dzienna jaka jest zalecana to 5 gram tego preparatu co będzie stanowić jedną łyżeczkę. Jeśli chcemy zwiększyć działanie kolagenu zaleca się łączenie go z produktami, które mają większą ilość witaminy C. to ważne, ponieważ dzięki temu rzeczywiście będzie można mówić o korzystnym działaniu preparatów kolagenowych, będzie to wyraźnie odczuwalne.

Przepis na koktajl z kolagenem

Dzięki temu, że ten preparat ma bezsmakową formułę pozwala na szerokie zastosowanie w codziennej diecie, można go dodawać do wody, soków czy koktajli.

Koktajl z truskawek

Składniki

• 3/4 szklanki jogurtu,

• 200g truskawek

• 1 łyżeczka miodu,

• 1 łyżeczka kolagenu sproszkowanego

Wszytko zmiksować dokładnie. Koktajl podawać schłodzony.