Witamina C na twarz – jak działa?

Witamina C to jeden z niezwykłych i naturalnie występujących przeciwutleniaczy w naturze. Rośliny mogą syntetyzować witaminę C w użytecznej formie, nasz organizm jednak nie jest w stanie tego robić, brakuje nam jednego ważnego enzymu, który będzie odpowiadał za syntezowanie tej witaminy.

Dlatego ludzie muszą ją dostarczać z owoców cytrusowych, truskawek, malin, papai, warzyw zielonych. Już żeglarze wiedzieli o tym i mieli ze sobą pokarmy, które miały witaminę C, ponieważ dzięki temu dało się unikać szkorbutu i innych chorób. Jedzenie witaminy C w pożywieniu to klucz do zdrowia i urody.

Korzyści ze stosowania Serum z witaminą C

Pomaga walczyć ze zmianami z fotostarzenia

Ponieważ witamina C to rzeczywiście silny antyoksydant jest to rozwiązanie w leczeniu skutków fotostarzenia. W badaniu brało udział kilkunastu pacjentów w różnym wieku o różnych typach skóry. udało się wykazać badaniami, że ponad 70% osób miało poprawę wyglądu skóry w ciągu trzech miesięcy przyjmowania witaminy C.

Sposób na piękną skórę

Zmniejsza przebarwienia

Choć przebarwienie jest raczej nieszkodliwe to jednak może powodować, że pojawią się na skórze ciemne, nieestetyczne plamy szczególnie na twarzy i rękach. Zasadniczo plamy na skórze pojawiają się ciemniejsze. Dzieje się tak, gdy mamy nadmiar melaniny, która będzie tworzyć na skórze osady. Może słyszeliśmy już o wątrobowych plamach na skórze. to właśnie ślady przebarwień, które są spowodowane przez ekspozycję naszego ciała na słońce, takie przebarwienia potem będą się utrzymywać. Witamina C to przeciwutleniacz, który może rozjaśnić skórę i dlatego nazywana jest jako inhibitor tyrozynazy. Małe inhibitory pozwalają pokonać nadmierną ilość melaniny w organizmie.

Wsparcie dla kolagenu

Witamina C będzie również pomagać w rozwijaniu zdrowego kolagenu, ponieważ będzie łączyć się z niektórymi enzymami, które odpowiadają za to jak skuteczne są cząstki kolagenu. Jako takie połączenie zapewnić może wsparcie dla tkanki, plus gojenie się ran oraz plam na skórze. dodatkowo witamina C będzie miała ważną rolę, jeśli chodzi o syntezę kolagenu poprzez zwiększenie ekspresji genu kolagenu oraz ogólną regulację syntezy kolagenu. Szkorbut tak jak wspominano pojawia się z powodu zaburzenia syntezy kolagenu, albo na skutek tego, że jest zbyt mała ilość witaminy C. Dlatego trzeba będzie dążyć do stworzenia takich warunków, w których tej witaminy C będzie w organizmie więcej, ponieważ co do zasady będzie to korzystna dla nas sytuacja, która wpływać będzie pozytywnie na stan zdrowia i piękno ciała.