Witamina C dla dzieci

Niezależnie czy człowiek jest mały czy duży nie będzie w stanie sam tworzyć witaminy C. niezbyt zdrowe dziecko będzie miało również zapotrzebowanie na witaminę C większą niż zdrowy rodzic. Dodatkowo trzeba pamiętać, że w chorobie, przy stresie czy urazach zapotrzebowanie na witaminę C będzie zwiększać się wielokrotnie.

Rola witamin dla dzieci

Jeśli ktoś uważa, że niemowlę nie ma się czym stresować to powinien pomyśleć sobie o szczepionkach, dlatego dla małego ciała będą dużym stresem. Nie tylko samo ukłucie, ale tak naprawdę również wprowadzenie ciała obcego do organizmu będzie wpływać na jego reakcję. Obecnie mamy już dokładnie przeprowadzone badania, które potwierdzają, że jest związek pomiędzy niepożądanymi odczynami poszczepiennymi a brakami w witaminie C w organizmie. Gdy lekarze zaczęli na terenie Australii dawać dzieciom witaminę C, gdy miały one otrzymywać szczepionkę okazało się, że takie właśnie działanie sprawiło, że częstotliwość zgonów oraz odczynów poszczepiennych zmalała niemal do zera.

Czym grozi niedobór witaminy C

Wbrew temu co mówi nam medycyna akademicka niedobór witaminy C będzie wskazywać na nagłą śmierć łóżeczkową niemowląt. Zatem do momentu, gdy dziecko znajduje się na mleku marki powinno się zwracać uwagę na odpowiednią dietę, która będzie szczególnie bogata w witaminę C. Jeśli ewentualnie będzie to zbyt mało zawsze można także pomyśleć o uzupełnieniu witaminy przez stosowną suplementację ważną dla naszego zdrowia.

Zapotrzebowanie na witaminę C

Jeśli chcemy postawić na witaminę C powinniśmy zwrócić uwagę na to jak wygląda kwestia jej dawkowania. I tutaj można mówić o jednej prostej zasadzie, że na rok przyjmować należy jeden gram tej witaminy. Dlatego jak dziecko ma rok przyjmuje gram witaminy, gdy ma 2 lata będzie potrzebować dwa gramy. Dodatkowo z czasem te zasady zostały uzupełnione i udało się również określić jak to wygląda w praktyce. Zasada jest taka, że w przypadku małych dzieci każdy przeżyty miesiąc to 100 mg witaminy , aż do roku, gdy dziecko przekroczy roczek przyjmuje gram na każdy rok według ogólnej zasady wcześniej wskazanej. W takiej formie można oczekiwać, że dostarczy się do organizmu dziecka stosowną ilość cennej witaminy.